Автор Тема: Когда ставить противопожарное УЗО?  (Прочитано 3873 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline ejen

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 41
  • -Receive: 14
  • Повідомлень: 345
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Скажите, а когда вы применяете противопожарное УЗО на вводе?
Только в этом случае:
"Для підвищення рівня захисту від загоряння при замиканнях на заземлені частини, коли величина струму недостатня для спрацьовування захисту максимального струму, на вводі в квартиру, індивідуальний будинок тощо рекомендується установлення ПЗВ зі струмом спрацьовування до 300 мА"?
И кто-то практически расчитывает "достатність струму для спрацювання захисту"?

Offline Sergey U.

  • *****
  • Thank You
  • -Given: 46
  • -Receive: 248
  • Повідомлень: 857
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Хрустальная сова (100 благодарностей + 500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
И кто-то практически расчитывает "достатність струму для спрацювання захисту"?
Если будет пожар (нагрев провода), то изоляция поплавиться и ток утечки будет достаточный  ;)
Будьте настойчивы, и Вы многого добьетесь, ведь так интересней и жить и работать

Offline O.S.

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 118
  • -Receive: 316
  • Повідомлень: 1 895
  • Country: ua
  • Всем успехов и удачи. 07.01.2013
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Серебрянная сова (250 благодарностей + 1000 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
И кто-то практически расчитывает "достатність струму для спрацювання захисту"?

Так.
І не стільки із вказаною метою (визначення необхідності установки УЗО), а передусім для перевірки спрацьовування захисту максимального струму (читай уставки автомату) при замиканні на заземлені частини з міркувань електробезпеки.

Offline ejen

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 41
  • -Receive: 14
  • Повідомлень: 345
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
Sergey U., да =) но здесь речь о другой причинно-следственной связи: предотвращение тока утечки, далее нагрева, искрения и пожара

Offline ejen

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 41
  • -Receive: 14
  • Повідомлень: 345
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
O.S., я абсолютно не проти зазначених заходів. але чим краще житло від громадських закладів, наприклад? здається, в НД мова йде тільки про оснащення індивідуального житла протипожежними ПЗВ.
щодо розрахунку. при розрахунках мереж захисний апарат ліній живлення на спрацювання при 1-ф кз я перевіряю, звісно. але ж тут мова про внутрішні мережі будинку (за ввідним автоматом). чи не є виконання умов п. 3.1.9 - 3.1.11 ПУЕ достатніми?
ось зачепило це питання - намагаюся розібратися чому так  :-[ тобто, як проектувальник, на базі діючих НД намагаюся для себе розробити алгоритм дій щодо встановлення протипожежного ПЗВ

взагалі... хто ставить це ПЗВ, хто не ставить? і які аргументи за і проти в кожному випадку?

Offline O.S.

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 118
  • -Receive: 316
  • Повідомлень: 1 895
  • Country: ua
  • Всем успехов и удачи. 07.01.2013
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Серебрянная сова (250 благодарностей + 1000 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
щодо розрахунку. при розрахунках мереж захисний апарат ліній живлення на спрацювання при 1-ф кз я перевіряю, звісно. але ж тут мова про внутрішні мережі будинку (за ввідним автоматом). чи не є виконання умов п. 3.1.9 - 3.1.11 ПУЕ достатніми?

Так внутрішні мережі теж треба перевіряти по даному критерію, не тільки ж лінії живлення. До внутрішніх мереж вимоги навіть суворіші (автомат повинен спрацювати за 0,4 сек, а не за 5 сек (якшо струм менше 32 А)).

хто ставить це ПЗВ, хто не ставить?

Я не ставлю. Бо як правило величина струму замикання на заземлені частини достатня для спрацювання того чи іншого автомата.
І ще один аргумент -- це ПЗВ на 300 мА -- серйозна незручність при експлуатації. Спробую пояснити. Припустим, у нас відбулося замикання на заземлений корпус світильника в якійсь груповій лінії. Якшо на вводі стоїть ПЗВ на 300 мА -- то ця зараза як правило спрацює раніше ніж автомат групової лінії освітлення (за 0,1...2 мс лише) і вирубає всю будівлю.
Смішний підсумок -- персонал б'ється головою об стінку, і не знає де ж пошкодження :P
А так би автомат групової лінії вирубив тільки пошкоджену ділянку і жодних проблем.
Одним словом, порушення селективності в чистому вигляді.     
« Останнє редагування: 12 Січень 2011, 23:50:19 від O.S. »

Offline ejen

  • ****
  • Thank You
  • -Given: 41
  • -Receive: 14
  • Повідомлень: 345
  • Country: ua
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет
    • Перегляд профілю
    • Awards
дякую
про селективність згоден на 100%. "землю" в мережі з ізольованою нейтраллю шукати доводилось
про розрахунки почитаю ПУЕ більш ретельно, але думаю питання ще будуть

Offline Electrician

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 142
  • -Receive: 559
  • Повідомлень: 2 331
  • Country: ua
  • У меня примерно такие же очки :-)
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
А я ставлю, но далеко не везде - как правило, в частных домах, в которых проводка прокладывается (местами или везде) в контакте с деревянными конструкциями. Эта самая величина (300 мА) обусловлена тем, что величина мощности рассеивающейся в месте повреждения изоляции при таком токе утечки (220*0,3=66 Вт), как показывают проведенные эксперименты, достаточна для возгорания горючих материалов. А "обычный" автомат на 0,3 А не прореагирует
я знаю не все, а только половину

Offline othersfires

  • ***
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 4
  • Повідомлень: 51
    • Перегляд профілю
    • Awards
А не проще ставить на отходящих линиях АВДТ на 30мА.

Offline Electrician

  • ******
  • Thank You
  • -Given: 142
  • -Receive: 559
  • Повідомлень: 2 331
  • Country: ua
  • У меня примерно такие же очки :-)
  • Awards За неизменность форуму I степени - на форуме более 3 лет Золотая сова (400 благодарностей + 1500 сообщений)
    • Перегляд профілю
    • Awards
А не проще ставить на отходящих линиях АВДТ на 30мА.
возможно проще и наверно дороже, да и место в щите "экономится"  :)
ну а серьезно - 30 мА УЗО на освещении, зачем? да и утечка может быть не в групповой сети, защищенной АВДТ, а на, например, линии питающей щиток
я знаю не все, а только половину

 

Warning: this topic has not been posted in for at least 150 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Ім'я:     Email: